logistyk.png
Opiekun Dr inż. Marta Kadłubek
Kontakt

kolo.logistyk@pcz.pl

marta.kadlubek@pcz.pl

Działania

Głównym celem Koła Naukowego LOGISTYK jest pogłębianie i upowszechnianie wiedzy oraz umiejętności z dziedziny logistyki i zarządzania logistycznego w środowisku akademickim.

Założenia te realizowane są poprzez organizację spotkań z osobami związanymi zawodowo i naukowo z zagadnieniami logistyki i zarządzania logistycznego, nawiązywanie kontaktów z przedsiębiorstwami oraz współpracę z nimi, pomoc w organizowaniu praktyk i odbywaniu staży studenckich, udział w konferencjach, seminariach, szkoleniach oraz warsztatach logistycznych.

Realizowane inicjatywy 1. Organizacja kursów szkoleniowych kończących się certyfikowanym egzaminem Wirtualnej Akademii TransEdu Firmy Trans.eu Group S.A. z Wrocławia; ostatnie egzaminy odbyły się w dn. 22.04.2024r. i 13.12.2023r. z zakresu tematycznego „Manager w branży TSL”, w dn. 27.04.2023r. z zakresu tematycznego „Transport drogowy”                 
2. Organizowanie warsztatów komputerowych przeprowadzonych przez firmę Trans.eu Group S.A. w dn. 10.01.2024r. nt.: „Wykorzystanie platformy Trans.eu jako giełdy transportowej w zarządzaniu transportem drogowym ładunków”, w dn. 27.11.2024r. nt.: „Zarządzanie ładunkami, planowanie tras i negocjacje                                     z wykorzystaniem oprogramowania Trans for Forwarders i Trans for Carriers”
3. Organizacja certyfikowanych warsztatów, przeprowadzonych przez firmę OMEGA Transport Sp. z o.o. w dn. 18.03.2024r. nt.: „Współczesne wyzwania branży transport-spedycja-logistyka” oraz w dn. 09.03.2023r. nt.: „Zdalne zarządzanie transportem”, w okresie marzec-kwiecień 2023r. certyfikowany cykl 8-u warsztatów przeprowadzony został  przez firmę BPX S.A. nt.: „SAP w zarządzaniu logistycznym”.
4. Organizacja wyjazdów studyjnych, które  odbyły się w dn. 26.11.2024r. do przedsiębiorstwa Emons Group, w dn. 16.03.2023r. do przedsiębiorstwa OMEGA Transport Sp. z o.o.
Uczestnictwo studentów w Konferencjach Naukowych 1. Udział  w Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej zorganizowanej przez Wydział Zarządzania i Organizacji Politechniki Łódzkiej  Zarządzanie i innowacje XXI wieku (2022)
2. Udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej zorganizowanej przez  Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu Kompetencje pracownicze organizacji logistycznych w dobie globalizacji (2023)
3. Udział  w Konferencji Naukowej zorganizowanej przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie XI Warszawskie Dni Logistyki: Edukacja-Nauka-Biznes (2023)
4. Udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej zorganizowanej przez  Katedrę Logistyki na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej Global Conference on Logistics (2024)
Publikacje 1. Kaczyńska M., Kadłubek M. (2023) Zarządzanie zrównoważonym transportem drogowym a bezpieczeństwo ruchu drogowego w miastach województwa śląskiego, Wyd. PCZ, Częstochowa,
2. Kaczyńska M. (2023) „Aplikacje mobilne jako narzędzie innowacyjnych metod współpracy Policji ze społeczeństwem” zaprezentowanego podczas  VI Konferencji Naukowej nt.: Społeczna odpowiedzialność zarządcy nieruchomości w koncepcji Smart City – Science 2 Business, (publikacja w druku)
3. Wieczorek J. i Kadłubek M. (2024)  „CSR concept in management of logistics enterprises – analysis of implementation of sustainable development goals”, Międzynarodowa Konferencja Naukowa Global Conference on Logistics , zorganizowanej na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej (publikacja w druku 2024)

Copyright © Politechnika Częstochowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Politechnika Częstochowska uczelnią dostępną.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Logo Fundusze EuropejskieFlaga PolskiLogo Narodowego Centrum Badań i RozwojuFlage Unii Europejskiej