Analiza danych i Big Data w zarządzaniu

Realizacja programu studiów na kierunku Analiza danych i Big Data w zarządzaniu ma na celu uzyskanie kompetencji w zakresie analizowania, interpretowania oraz wykorzystywania dużych zbiorów danych w kontekście decyzji biznesowych. Program ten odpowiada na rosnące zapotrzebowanie rynku na specjalistów łączących wiedzę z zakresu technologii informacyjnych z umiejętnościami zarządzania i analizy biznesowej. W obliczu wzrastającej roli danych w podejmowaniu decyzji strategicznych, kierunek ten przygotowuje do pracy na stanowiskach związanych z analizą biznesową, zarządzaniem projektami opartymi na danych oraz wdrażaniem rozwiązań bazujących na sztucznej inteligencji w organizacjach i przedsiębiorstwach różnej skali. Program studiów na kierunku Analiza danych i Big Data w zarządzaniu będzie realizowany na 6 poziomie kwalifikacji.

Czas trwania studiów:
Studia podyplomowe trwają 2 semestry.
Zajęcia są prowadzone w systemie studiów niestacjonarnych – odbywają się w formie zjazdów weekendowych (soboty i niedziele) w godzinach od 9:00 do 18:00 nie częściej niż 2 razy w miesiącu.

Termin rozpoczęcia studiów:
Studia wznawiane okresowo po zgłoszeniu minimum 20 kandydatów i nie więcej niż 25 – decyduje kolejność zgłoszeń. Przewidywany termin rozpoczęcia edycji studiów - luty roku kalendarzowego.

Program zajęć:
Program studiów obejmuje 228 godzin zajęć dydaktycznych. Zajęcia podzielone są na wykłady, zajęcia laboratoryjne i seminarium dyplomowe.

Koszt studiów:
8 000 zł (2 semestry) – opłata za całe studia. Istnieje możliwośćuiszczenia opłaty w dwóch ratach.

Zakres tematyczny:
W toku realizacji programu studiów podyplomowych Analiza danych i Big Data w zarządzaniu słuchacze zapoznają się z tematyką niezbędną do zdobycia umiejętności analizy, interpretacji oraz wykorzystania dużych zbiorów danych w procesach decyzyjnych w przedsiębiorstwie. Studia podyplomowe koncentrować się będą na przekazaniu praktycznej wiedzy związanej z wykorzystaniem narzędzi, które uczestnikom pozwolą wydobywać wartościowe informacje z danych, przekształcając je w działania i strategie biznesowe. W tym zakresie w toku studiów podyplomowych słuchacze zapoznają się z problematyką uczenia maszynowego, głębokiego uczenia, analizy statystycznej i wizualizacji danych, zarządzania bezpieczeństwem danych, kwestią prawną i etyczną w obszarze data science oraz praktycznymi aspektami zarządzania usługami IT.

Informacje i zapisy:

Informacje
dr inż. Adam Sokołowski
tel.: +48 34 3250 304
e-mail: adam.sokolowski@pcz.pl 

Zapisy - przez formularz WWW - kliknij, aby przejść do rejestracji
mgr Paulina Bartczak
tel.: + 48 34 3250 427
e-mail: paulina.bartczak@pcz.pl 

Copyright © Politechnika Częstochowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Politechnika Częstochowska uczelnią dostępną.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Logo Fundusze EuropejskieFlaga PolskiLogo Narodowego Centrum Badań i RozwojuFlage Unii Europejskiej