“Członkostwo w ICV to coś o wiele więcej niż bycie częścią społeczności: pokazuje i stwarza możliwości przełożenia rozwoju osobistego controllera na rozwój całej firmy” - Prof. Dr. Dr. h.c. Jürgen Weber, Przewodniczący Rady Nadzorczej ICV.
Patronatem ICV objęte zostały następujące przedmioty:
ICV (International Controller Verein) jest jedną z największych organizacji międzynarodowych zrzeszającą specjalistów z zakresu controllingu. Posiada reprezentantów w ponad 30 krajach i integruje ponad 6 000 członków i ponad 150 członków firmowych.
ICV to miejsce rozwoju nowoczesnego controllingu. ICV jest Stowarzyszeniem dla wszystkich zaangażowanych w obszarze controllingu, finansów, księgowości i zarządzania. Controllerzy i naukowcy, studenci, profesorowie, kadra zarządzająca i dyrektorzy finansowi odnoszą korzyści z aktywnego uczestnictwa w działalności Stowarzyszenia: ICV integruje ludzi z tego samego środowiska, którzy zazwyczaj nie współpracują – ale razem stają się jeszcze lepsi.
Teoria i praktyka, myślenie i działanie - siła ICV tkwi w wymianie myśli i doświadczeń.
Burza mózgów, rozmowa, dyskusja - udoskonalanie sprawdzonych metod i opracowywanie alternatyw. Odpowiadanie na bieżące problemy, inspirowanie.
Cel ICV to ciągłe posuwanie się naprzód, nie zatrzymywanie się w miejscu. Jako organizacja non-profit Stowarzyszenie nie dąży do celów komercyjnych. Skupia się na rozwoju kariery osobistej oraz na rozwoju firm Członków Stowarzyszenia.
Wyłącznym przedstawicielem w Polsce Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów – ICV jest firma Akademia Controllingu Sp. z o.o., która zapewnia dostęp do zaawansowanych programów szkoleniowych zgodnych ze standardami ICV.
ICV zapewnia ciągłe, profesjonalne i osobiste wsparcie, by Członkowie mieli aktualną wiedzę na temat najnowszych trendów i narzędzi controllingowych. ICV oferuje swoim Członkom platformę wymiany doświadczeń, dostęp do specjalistycznych publikacji, innowacyjnych rozwiązań w obszarze controllingu, udział w kongresach i spotkaniach eksperckich, branżowych oraz regionalnych grup roboczych.
Członkostwo w ICV zapewnia dostęp do praktycznej wiedzy oraz możliwość wymiany doświadczeń ze specjalistami z różnych branż, wsparcie w pracy oraz w rozwoju osobistym, Ponadto zapewnia wiedzę na temat bieżących trendów w zarządzaniu, co gwarantuje przewagę informacyjną Członkom ICV.
Stowarzyszenie ICV daje ogromne możliwości rozwoju, przystąpienie także do prestiżowej krajowej i międzynarodowej sieci profesjonalistów.
Liczne przykłady karier członków Stowarzyszenia wskazują na to, że zaangażowanie w ICV się opłaca i na pewno będzie ważnym krokiem oraz siłą napędową ścieżki rozwoju dla każdego.
Działalność Stowarzyszenia zorganizowana jest wokół grup roboczych. Członkowie ICV spotykają się regularnie, kilka razy w roku, w ramach prac ponad 60 Regionalnych Grup Roboczych w Polsce i Europie. Spotkania te są dla Członków ICV platformą wymiany wiedzy, doświadczeń oraz kontaktów. Ponadto w ICV działa 16 eksperckich, 7 sektorowych oraz kilka tematycznych (POLSKA) grup roboczych, w pracach których uczestniczą czołowi praktycy, konsultanci oraz naukowcy. Eksperckie i sektorowe grupy robocze opracowują nowe i praktyczne rozwiązania controllingowe w obszarze swoich działań. W ICV działa również think-tank Stowarzyszenia „DREAM FACTORY”, który pod kierownictwem prof. Ronalda Gleich’a oraz prof. Heimo Losbichler’a koncentruje się na wyzwaniach przyszłości dla controllingu np. związanych z najnowszą tematyką BIG DATA, digitalizacji, business intelligence, advanced analytics oraz industry 4.0.
W ramach grup roboczych – zarówno regionalnych, tematycznych, sektorowych oraz eksperckich – rozwijana jest wartościowa wiedza i rozwiązania, do których dostęp mają wszyscy Członkowie.
W oficjalnych „ICV Controller Statements” oraz seriach nowych publikacji ICV dostarcza rzetelnych wskazówek dotyczących pracy controllerów. W dokumentach „ICV White Papers” oraz „Dream Car Reports” prezentują najświeższe dyskusje o najnowszych osiągnięciach.
Koordynator na Wydziale Zarządzania
Dr inż. Renata Biadacz
renata.biadacz@pcz.pl
Copyright © Politechnika Częstochowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.