Dr Judyta Kabus posiada stopień doktora w dziedzinie nauk humanistycznych (językoznawstwo) oraz dziedzinie nauk społecznych (nauki o zarządzaniu i jakości). Posiada magisterium z zarządzania oraz germanistyki, licencjat z administracji publicznej. W 2023 roku została odznaczona brązowym Medalem za Długoletnią Służbę. Otrzymała także wyróżnienie za merytoryczną pomoc w organizacji na stanowisku redaktora zarządzającego oraz naukowego na III Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Dylematy badań naukowych w różnych dziedzinach nauki” pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, listopad 2017, Katowice.

Wielokrotna laureatka Nagród Rektora PCz za osiągnięcia naukowe, publikacyjne oraz za działalność organizacyjną, w tym za współpracę ze środowiskiem społeczno-ekonomicznym oraz wolontariat. Ukończyła ponad 70 kursów i szkoleń w zakresie dydaktyki oraz pracy naukowej. W corocznych badaniach opinii studentów, jak i z przeprowadzanych hospitacji  zajęć uzyskuje bardzo dobre oceny. Jest kierunkowym opiekunem praktyk studenckich oraz opiekunem prężnie działającego Koła Naukowego Lean and Smart. Jest promotorem prac dyplomowych, członkiem i ekspertem Towarzystwa Naukowego TNOiK. Jest autorką i współautorką ponad stu wysoko punktowanych publikacji z zakresu nauk o zarządzaniu i jakości, jest redaktorem monografii wieloautorskich, współautorem dwóch monografii naukowych, redaktorem technicznym Czasopisma Naukowego-Zeszytów Naukowych Politechniki Częstochowskiej. Jest również recenzentem artykułów naukowych w uznanych czasopismach polskich i zagranicznych.

Autorka materiałów dydaktycznych do nauki języka niemieckiego oraz edukacji dla rozwoju badań. Organizatorka konferencji o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Członek Rad Naukowych licznych konferencji.

Kierownik projektu Doskonała Nauka II - Wsparcie konferencji naukowych w latach 2023-2024, lokalny Koordynator projektu realizowanego przez IRMiR: Modelowa lokalność, realizacja projektu Miasta Częstochowa - „Angażowanie interesariuszy na rzecz opartego na wiedzy, zrównoważonego i społecznie odpowiedzialnego gospodarowania miejskim zasobem mieszkaniowym” w 2022 r.

Była członkiem zespołu projektowego " Edukacja dla rozwoju badań i innowacji"- projekt finansowany ze środków funduszy norweskich i funduszy EOG w 2015 r.- przygotowanie materiałów dydaktycznych w języku angielskim i polskim w ramach projektu oraz członkiem międzynarodowego zespołu projektowego „DANTE – Digital Area for Networking Teachers and Educators“  w latach 2021-2023.

Uczestnik programu Erasmus+. W 2016 oraz 2018 odbyła trzymiesięczny staż naukowy w VSB Ostrawa na Faculty Metalurgie oraz na Faculty of Economics.

Prezes Stowarzyszenia Kobiet Ziemi Częstochowskiej.

Copyright © Politechnika Częstochowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Politechnika Częstochowska uczelnią dostępną.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Logo Fundusze EuropejskieFlaga PolskiLogo Narodowego Centrum Badań i RozwojuFlage Unii Europejskiej