Jeśli logistyka jest Twoją prawdziwą pasją i chcesz zgłębiać jej tajniki na wyższym szczeblu, studia na kierunku logistyka dadzą Ci tę możliwość. Jeśli jesteś po studiach pierwszego stopnia i masz już wiedzę na temat systemów logistycznych, transportowych, organizowania zaopatrzenia i dystrybucji lub ukończyłeś inny kierunek, ale zagadnienia logistyki po prostu Cię interesują, te studia są dla Ciebie. Na kierunku logistyka na studiach magisterskich spojrzysz na te obszary z szerszej perspektywy: pogłębisz wiedzęna temat współczesnych globalnych łańcuchów dostaw, rozwiązań i metod oraz technologii stosowanych w logistyce na całym świecie. Zrozumiesz lepiej mechanizmy przepływu materiałów i informacji, nauczysz się rozwiązywać złożone problemy logistyczne i działać w kontekście współczesnego otoczenia gospodarczego. Udoskonalisz swoje umiejętności praktyczne w dziedzinie zarządzania nowoczesnymi systemami logistycznymi w różnego typu przedsiębiorstwach. Połączysz wiedzę logistyczną, ekonomiczną, informatyczną i organizacyjną. Jednym słowem staniesz się specjalistą ds. logistykiz kompetencjami potwierdzonymi dyplomem studiów wyższych, gotowym do pracy na stanowiskach kierowniczych we wszelkich obszarach związanych z logistyką.
Laboratoria komputerowe.
Prężnie działające koła naukowe, aktywizujące działalność naukową studentów: Studenckie Koło Naukowe Logistyk - więcej informacji oraz Studenckie Koło Naukowe Incoterms - więcej informacji.
Na specjalności zdobędziesz szeroką wiedzę na temat projektowania, planowania, realizacji, kontroli i monitorowania łańcucha dostaw w kontekście przepływu informacji, produktów i usług. Na specjalności dowiesz się na czym polega zintegrowane zarządzanie sekwencjami przepływu logistycznego, co wchodzi w zakres czynności obsługi logistycznej od dostawców do ostatecznych klientów itd.
Jako Absolwent specjalności, mając wiedzę i umiejętności praktyczne masz szansę na zatrudnienie na stanowisku menedżera operacyjnego, odpowiedzialnego za realizację procesów w łańcuchach dostaw przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych. Pozyskane kompetencje pozwolą również na rozwój kariery zawodowej w jednostkach sektora publicznego.
Jako Student specjalności zdobędziesz wiedzę oraz pozyskasz umiejętności praktyczne w zakresie funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych w przemyśle i handlu. Dowiesz się jak projektować i optymalizować procesy logistyczne oraz jak sprawnie sterować przepływem informacji w łańcuchach dostaw. Poznasz podstawy gospodarki magazynowej i transportowej, będziesz potrafił zorganizować struktury zarządzania sprzedażą oraz dystrybucją. Opanujesz wykorzystywanie informatyki w procesach dystrybucyjnych i handlowych oraz zrozumiesz na czym polega zarządzanie projektami logistycznymi. Poznasz także specyfikę zawodu logistyka oraz wymogi związane z aktywnością w procesach współdziałania ludzi i organizacji w zakresie logistycznej obsługi klientów.
Na specjalności będziesz zdobywał wiedzę i umiejętności praktyczne na takich przedmiotach jak: optymalizacja procesów transportowych, negocjacje handlowe, marketing partnerski w handlu i dystrybucji, fuzje i przejęcia przedsiębiorstw czy controling logistyki. Przedmioty te są prowadzone przez doświadczonych naukowców realizujących od wielu lat projekty naukowe i badawcze. Są oni autorami prac, stanowiących istotny wkład w rozwój logistyki. W ich dorobku znajduje się wiele książek, skryptów uczelnianych, podręczników akademickich oraz kilkaset artykułów, w tym o charakterze dydaktycznym. Zajęcia na specjalności będziesz odbywał w nowoczesnych salach, wyposażonych w sprzęt audiowizualny oraz laboratoriach, takich jak Wirtualne Przedsiębiorstwo, które wyposażone jest w sprzęt i oprogramowanie do identyfikacji za pomocą RFID.
Jako Absolwent specjalności będziesz przygotowany do pracy na stanowiskach kierowniczych w organizacjach, w których wymagana jest wiedza organizacyjna, logistyczna, ekonomiczna i informatyczna. Będziesz mógł ubiegać się o pracę na takich stanowiskach, jak specjalista ds. sprzedaży, kierownik ds. eksportu, analityk ds. planowania dystrybucji, dyspozytor transportu itd. Masz szansę na zatrudnienie w przedsiębiorstwach branży TSL, centrach logistycznych, jednostkach funkcjonalnych obszaru dystrybucji przedsiębiorstw przemysłowych, produkcyjnych, handlowych i usługowych oraz w wielu innych podmiotach gospodarczych, zajmujących się szeroko pojętym handlem i dystrybucją, w tym także u operatorów logistycznych.
Jako student specjalności będziesz miał także możliwość stałego pogłębiania własnych zainteresowań w drodze uczestnictwa w zajęciach kół naukowych Logistyk(więcej informacji) i Incoterms (więcej informacji ). W ramach aktywności w kołach naukowych będziesz miał możliwość uczestniczenia w cyklicznie organizowanych spotkaniach, warsztatach i seminariach. Jeżeli chcesz zatem twórczo i kreatywnie spędzać czas, wybierz jedno z nich – i zacznij działać.
Specjalność zarządzanie informacją logistyczną umożliwi Ci zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznej odnośnie planowania, organizowania, sterowania i doskonalenia przepływu zasobów informacyjnych w procesach logistycznych współczesnych organizacji. W ramach specjalności poznasz zasady organizacji i funkcjonowania procesów logistycznych oraz nabędziesz umiejętności analizy i projektowania obiegu informacyjnego wspomagającego zarządzanie logistyczne. Zajęcia na specjalności zarządzanie informacją logistyczną mają głównie walor praktyczny i pozwalają zrozumieć rolę i znaczenie informacji w realizacji procesów logistycznych. W ramach specjalności będziesz mieć możliwość zapoznania się z praktyczną realizacją i wspomaganiem informacyjnym procesów logistycznych poprzez obsługę różnorodnych systemów informatycznych (np. klasy ERP – Merit i SAP). Wiedza i umiejętności nabyte na specjalności umożliwią odgrywać Ci rolę lidera w zakresie zarządzania informacją i wspomagania sterowania procesami logistycznymi realizowanymi w cyfrowym środowisku.
Copyright © Politechnika Częstochowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.