Jako Absolwent studiów drugiego stopnia na kierunku Bezpieczeństwo i higiena pracy zdobędziesz wiedzęw zakresie nauk o zarządzaniu i wiedzę specjalistyczną w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Nauczysz się identyfikować i interpretować zdarzenia oraz procesy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy w skali: pracownik, przedsiębiorstwo, branża, sektor. Poznasz metody i techniki niezbędne w podejmowaniu decyzji dotyczących wdrażania systemów zarządzania dla BHP, przeprowadzania audytów w zakresie procesów i systemów BHP. Będziesz świadomy odpowiedzialności związanej z wykonywaniem zadań typowych dla służb BHP w przedsiębiorstwach i instytucjach. Opanujesz język obcy na poziomie biegłości B2+ Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz będziesz posługiwać się językiem specjalistycznym umożliwiającym porozumiewanie się w działalności zawodowej. Będziesz przygotowany do podejmowania decyzji o charakterze projektowym, analizującym i oceniającym w przedsiębiorstwach lub instytucjach oraz do prowadzenia działalności doradczej.
Specjalności (zakresy nauczania) na kierunku:
Zarządzanie bezpieczeństwem w przedsiębiorstwie
Bezpieczeństwo i doskonalenie procesów
Kierunek Bezpieczeństwo i higiena pracy przygotowuje do pracy jako specjalista ds. bezpieczeństwa i higieny pracy w ramach pracy związanej z ochroną zdrowia i życia człowieka w środowisku pracy, zwłaszcza w służbie bhp; w zakładach świadczących usługi w zakresie bhp; w organach nadzoru nad przestrzeganiem warunków pracy; w zakresie organizacji i prowadzenia szkoleń dotyczących bhp; w jednostkach naukowo-badawczych prowadzących projektowanie i wdrażanie rozwiązań technicznych minimalizujących skutki oddziaływania procesu pracy na człowieka oraz w szkolnictwie – po ukończeniu specjalności nauczycielskiej, zgodnie ze standardami kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela.
W ramach kierunku funkcjonuje Studenckie Koło NaukoweBezpieczny Krąg (więcej informacji), prowadzące działalność naukowo-dydaktyczną w obszarze bezpieczeństwa pracy w Polsce i Unii Europejskiej oraz współpracujące ze służbami zajmującymi się problemami bezpieczeństwa pracy. Studenci kierunku działają również w Studenckim Kole Naukowym Promotor Jakości (więcej informacji), którego celem jest promowanie, rozwijanie i pogłębianie wiedzy z zakresu szeroko pojętej jakości oraz integracja studentów z kierunków Bezpieczeństwo i Higiena Pracy oraz Zarządzanie Jakością i Produkcją.
Wybierając specjalność zarządzanie bezpieczeństwem w przedsiębiorstwie:
Wybierając specjalność bezpieczeństwo i doskonalenie procesów:
Copyright © Politechnika Częstochowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.