XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca
Trwa nabór zgłoszeń do XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca
Idea organizacji konkursu powstała w Politechnice Świętokrzyskiej w 2010 roku. Jego głównym celem jest zwiększenie stopnia udziału studentów, przyszłych pracowników i pracodawców w tworzeniu oraz rozwoju gospodarki opartej na innowacjach.
Tradycyjnie konkurs adresowany jest do studentów, doktorantów i absolwentów, którzy w trakcie studiów zostali twórcami/współtwórcami wynalazku lub wzoru użytkowego/przemysłowego chronionego prawem wyłącznym lub zgłoszonego do ochrony w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej lub odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą.
Pięciu laureatów nagród głównych zaprezentuje swoje rozwiązania podczas Międzynarodowej Wystawy Wynalazków w Genewie Geneva Inventions 2027.
Nabór zgłoszeń trwa do dnia 24 sierpnia. Szczegóły znajdują się tutaj



