XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca

24.06.2026 Informacje
Trwa nabór zgłoszeń do XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca

 

Idea organizacji konkursu powstała w Politechnice Świętokrzyskiej w 2010 roku. Jego głównym celem jest zwiększenie stopnia udziału studentów, przyszłych pracowników i pracodawców w tworzeniu oraz rozwoju gospodarki opartej na innowacjach. 

Tradycyjnie konkurs adresowany jest do studentów, doktorantów i absolwentów, którzy w trakcie studiów zostali twórcami/współtwórcami wynalazku lub wzoru użytkowego/przemysłowego chronionego prawem wyłącznym lub zgłoszonego do ochrony w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej lub odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą. 

Pięciu laureatów nagród głównych zaprezentuje swoje rozwiązania podczas Międzynarodowej Wystawy Wynalazków w Genewie Geneva Inventions 2027.

Nabór zgłoszeń trwa do dnia 24 sierpnia. Szczegóły znajdują się tutaj

Galeria zdjęć

Copyright © Politechnika Częstochowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Politechnika Częstochowska uczelnią dostępną.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Logo Fundusze EuropejskieFlaga PolskiLogo Narodowego Centrum Badań i RozwojuFlage Unii Europejskiej