Spotkanie z Krzysztofem Miką, byłym żołnierzem Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca, współautorem książki „Combat Kickboxing”

10.05.2022 Informacje Wydarzenia
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Biblioteka Główna Politechniki Częstochowskiej zaprasza w dniu 11 maja 2022 o godz. 11.00 na spotkanie z Krzysztofem Miką „MIXU”, byłym żołnierzem Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca, jednym z autorów książki „Combat Kickboxing”. Wydarzenie odbędzie się w budynku Biblioteki Głównej PCZ (Częstochowa, al. Armii Krajowej 36, Czytelnia Czasopism, pok.315).

Krzysztof Mika „MIXU” - były komandos, żołnierz zawodowy Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca z 19 - letnim stażem; uczestnik wielu misji w strefach wojny w Iraku oraz w Afganistanie. Obecnie, szkoleniowiec i instruktor prowadzący Klub Sportów Walki „Mix-Team” we Wręczycy Wielkiej w powiecie kłobuckim koło Częstochowy, oraz firmę szkoleniową „Mixu Special Forces” prowadzącą tzw. „preselekcję” - przygotowującą kandydatów do testów sprawnościowych, selekcji i służby w Jednostkach Specjalnych.

Combat Kickboxing jest polskim, nowoczesnym, wojskowym systemem walki wręcz, wykorzystującym metody treningowe oraz techniki kickboxingu poszerzone o system walki w bliskim kontakcie. Jest to styl walki, przygotowujący żołnierzy i innych przedstawicieli służb mundurowych do wypełniania zadań służbowych w przypadkach wystąpienia zagrożeń dla zdrowia lub życia. Publikacja „Combat Kickboxing” jest formą instruktażową, przeznaczoną na potrzeby właściwego wyszkolenia.

O książce „Combat Kickbboxing” wypowiedzieli się m.in. :

  • Gen. dyw. dr Jarosław Gromadziński o książce:

 „Opracowanie autorstwa Łukasza Rydzika, Krzysztofa Miki i Jerzego Bassa jest nowoczesnym podręcznikiem nowego, polskiego, bojowego systemu walki. Prezentowane przez Autorów techniki są dobrane w sposób pozwalający na osiągnięcie maksymalnej skuteczności w realnej walce przez żołnierzy. Mogę z pełnym przekonaniem polecić książkę „Combat Kickboxing” szerokiemu gronu instruktorów walki w bliskim kontakcie jako przewodnik treningowy oraz uzupełnienie dotychczasowych systemów szkoleniowych w Żelaznej Dywizji.”

  •  Dr hab. T. Ambroży, prof. AWF w Krakowie o książce:


„To wartościowe studium omawiające w sposób wyczerpujący i twórczy prezentowane zagadnienia. Jestem przekonany, że stanowić będzie cenną dla teorii i praktyki sportów walki pozycję literatury.”

Więcej informacji o książce

Copyright © Politechnika Częstochowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Politechnika Częstochowska uczelnią dostępną.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Logo Fundusze EuropejskieFlaga PolskiLogo Narodowego Centrum Badań i RozwojuFlage Unii Europejskiej