Spółka DataConsult S.A. - Producent systemów magazynowych WMS

Firma DataConsult S.A. z Krakowa podzieliła się wiedzą z naszymi studentami odnośnie zarządzania procesami logistycznymi. Szkolenie umożliwiło zdobycie podstawowej wiedzy pozwalającej na zrozumienie działania logistyki magazynowej za pomocą rozwiązania ExpertWMS, które wspomaga procesy magazynowe i logistyczne wewnątrz przedsiębiorstw.

Dnia 10.03.2021 zostało zrealizowane szkolenie pt. „Innowacyjna logistyka magazynowa – zaawansowany system do zarządzania magazynem ExpertWMS”. Uczestniczyła w nim grupa 16 studentów kierunku: Logistyka i Logistyka inżynierska- Wydziału Zarządzania, Katedry Logistyki i Zarządzania Międzynarodowego. Szkolenie zostało przeprowadzone przez Panią Anetę Janeczko – eksperta z firmy DataConsult S.A., zajmującą się w praktyce doradztwem w zakresie dedykowanych rozwiązań do zarządzania magazynami.

Na początku, studenci zapoznali się z zakresem działania przedsiębiorstwa DataConsult, eksperta w dziedzinie systemów WMS. Przedstawione zostały przykłady wdrożeń systemu do zarządzania magazynem ExpertWMS w wielu przedsiębiorstwach o różnych branżach w Polsce. Studenci poznali również zakres prac badawczo-rozwojowych. Zaprezentowane zostały takie systemy jak: system rozszerzonej rzeczywistości ExpertAR, system ExpertPack, który wspiera procesy pakowania oraz system ExpertLog z obsługą voice-picking i algorytmami sztucznej inteligencji NLP. W kolejnej części szkolenia studenci zapoznali się z podstawą obsługi systemu ExpertWMS. Zostały przedstawione urządzenia mobilne, rekomendowane przez DataConsult (zebra terminal) oraz aplikacja panelowa (ExpertWMS Panel).

W trakcie szkolenia Studenci: Pan Jan Stala oraz Pan Michał Koperski wykazali się szeroką wiedzą z zakresu logistyki i otrzymali upominki ufundowane przez przedsiębiorstwo DataConsult.

Organizatorem szkolenia z ramienia Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej była Kierownik Katedry Logistyki i Zarządzania Międzynarodowego dr hab. inż. Beata Ślusarczyk, prof. PCz oraz dr Judyta Kabus.

www.dataconsult.pl