Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej ZAPRASZA NA
PREZENTACJĘ Z ZAKRESU NAJNOWSZEJ TECHNOLOGII DRUKU 3D.
Prezentację poprowadzi Piotr Gutsche – Marketing Manager w firmie PHOENIX 3D

Drukowanie 3D to nowoczesna technologia, którą dzisiaj wykorzystuje się na coraz większą skalę w wielu rodzajach działalności, np. w medycynie do robienia protez czy różnego rodzaju implantów. W architekturze druk 3D służy do wykonywania modeli, dzięki którym klient łatwiej może wyobrazić sobie gotowy projekt.

Jest to rozwiązanie, które jest korzystniejsze niż prezentacja modelu cyfrowego 3D lub tworzenie kosztownej makiety. Drukarki 3D umożliwiają przede wszystkim prototypowanie różnych rozwiązań konstrukcyjnych, wykorzystywanych we wszystkich dziedzinach nauki i przemysłu. Technologię druku 3D stosuje się także do celów edukacyjnych i rozrywkowych. Firma 3D PHOENIX zajmuje się drukiem 3D różnorodnych elementów związanych z wieloma branżami. Zastosowanie najnowocześniejszych drukarek 3D oraz ich technologii zapewnia wysoką precyzję każdego drukowanego elementu.

Zapraszamy Studentów oraz Pracowników Wydziału na prezentację dotyczącą technologii druku 3D firmy 3D PHOENIX. Pokaz poświęcony będzie możliwości zastosowania technologii druku 3D oraz nowatorskiej modyfikacji technologii FFF/FDM w postaci proponowanej przez amerykańską firmę Markforged. Będzie to okazja do zobaczenia procesu drukowania oraz poznania cech odróżniających technologię FFF/FDM od technologii CFF proponowanej przez Markforged. Technologia te jest wyjątkowa na Światową skalę ze względu na możliwość wydruków kompozytowych, które łączą podstawowy termoplast z wysoko-wytrzymałymi włóknami.

 

Serdecznie Zapraszamy!