To niezależność i kreatywność ! 

Studia stacjonarne

Studia pierwszego stopnia (licencjackie) 6-semestralne

Studia drugiego stopnia (magisterskie) 4-semestralne

 

 

 

Sylwetka absolwenta

Jesteś osobą interesującą się designem, projektowaniem, wzornictwem, pasjonują Cię sztuki wizualne, grafika komputerowa, świat multimediów lub widzisz siebie jako twórcę lub kierownika zespołu realizującego projekty biznesowe lub społeczne. Cenisz niezależność, kreatywność, lubisz nowe wyzwania? Ten kierunek studiów jest dla Ciebie. To jedyny w kraju kierunek studiów dający Ci tak innowacyjny warsztat umiejętności i możliwości realizacji Twoich celów!

Studia na kierunku design i zarządzanie projektami to: ®zajęcia audytoryjne, ®laboratoria,  ®praktyki studenckie, ®realizacja projektów społecznych, ®praktyka współpracy z organizacjami, ®zajęcia warsztatowe, ®spotkania z twórcami i aktywistami czyli twórcze połączenie zdobytej wiedzy i praktyki działania.

Studiując na kierunku design i zarządzanie projektami będziesz przygotowana/y do pracy w zakresie designu, wzornictwa, multimediów oraz pełnienia funkcji lidera w kreatywnych zespołach projektowych, ponadto zdobędziesz umiejętności z zakresu prowadzenia własnej innowacyjnej działalności gospodarczej lub aktywności społecznej.

Kto będzie Cię uczył i czego ?

Wyselekcjonowana kadra akademicka Wydziału oraz grupa praktyków, działaczy, twórców, przedsiębiorców, przedstawiciele instytucji i organizacji lokalnych. Wiedzę i umiejętności zdobywasz na  ciekawych zajęciach audytoryjnych, jak np.  ®podstawy designu, ®zarządzanie i Design Thinking w biznesie, ®inwentyka i psychologia kreatywności,  ®zarządzanie projektami, ®sztuki wizualne i nowe media, ®zarządzanie e-biznesem, ®strategiczne zarządzanie przedsiębiorstwem, ®projektowanie biznesplanów i inne.

Gdzie możesz pracować po ukończeniu kierunku design i zarządzanie projektami?

Po pierwsze: tam gdzie zechcesz. Jako niezależny twórca lub freelancerdesign i zarządzanie projektami przygotowuje do poprowadzenia własnego projektu: twórczego, biznesowego, społecznego, opartego o kreatywne wdrożenia nowych pomysłów. Ponadto masz możliwości zatrudnienia w podmiotach sektora publicznego i prywatnego na przykład w:

  • organizacjach wytwarzających i wdrażających nowe rozwiązania projektowe i innowacyjne w produkcji i usługach
  • branży multimediów i sztuk wizualnych, grafiki oraz promocji i reklamy
  • organizacjach trzeciego sektora (NGO’s), zajmujących się projektami na przykład w zakresie innowacji społecznych
  • firmach doradczych w zakresie projektów biznesowych, designu i kreatywności, jednostkach naukowo-badawczych, firmach konsultingowych, firmach zajmujących się reklamą i projektowaniem

 

Kierunek będzie certyfikowany przez Internetional Project Management Assosiation (IPMA).

Wydział będzie organizował tylko dla tego kierunku i DLA ZAINTERESOWANYCH studentów egzaminy. Studenci którzy zdadzą otrzymają certyfikat w zakresie kompetencji Project Managerów.

Certyfikat jest uznawany na całym świecie i ceniony przez pracodawców. Egzamin nie będzie obowiązkowy, student płaci 300 zł.

Nie czekaj. Aplikuj na kierunek 👍

Rekrutacja krok po kroku