Studia stacjonarne pierwszego stopnia (licencjackie) – 6-semestralne

👉 Profil praktyczny

 

Posługiwanie się biegle, w mowie i piśmie językiem angielskim jest niezwykle cenioną umiejętnością na rynku pracy i otwiera wiele dróg rozwoju zawodowego  – jednak już nie wystarczy, by być pełnowartościowym uczestnikiem rynku pracy.

 

Sylwetka absolwenta

Jeśli lubisz wyzwania, jesteś otwarty na nowe doświadczenia, a przede wszystkim chcesz w trakcie studiów otrzymać kompetencje przydatne w przyszłej pracy zawodowej, to zdecydowanie wybierz kierunek angielski język biznesu.

Interdyscyplinarny charakter studiów umożliwi Ci biegłe opanowanie specjalistycznego języka angielskiego.

Zdobędziesz także wiedzę dotyczącą ekonomii, prawa i mechanizmów życia gospodarczego w kontekście globalizacji i intensyfikacji międzynarodowych kontaktów gospodarczych i handlowych.

Jako student tego kierunku będziesz miał możliwość poznania nowoczesnych technologii informacyjnych w tłumaczeniu specjalistycznym. Ćwiczenia tłumaczeniowe i praktyki specjalistyczne przygotują Cię do pracy w charakterze specjalisty w zakresie komunikacji lingwistycznej w biznesie. Warto także wspomnieć o tym, że będziesz miał możliwość nauki drugiego języka obcego.

Aby mieć pewność, że uczysz się tego, co rzeczywiście wykorzystasz w przyszłej pracy zawodowej, program studiów przygotowany został we współpracy z Radą Biznesu, która dba o to, by zakres merytoryczny kierunku odpowiadał aktualnym wymaganiom rynku.

Nabyte umiejętności pozwolą Ci dostosować się do pracy w multikulturowym i dynamicznie zmieniającym się środowisku zawodowym.

W gronie naszych wykładowców są wysoko wykwalifikowani nauczyciele akademiccy, będący zarazem praktykującymi tłumaczami oraz tłumaczami przysięgłymi.

Perspektywy zawodowe

Po ukończeniu studiów, nie  powinieneś mieć trudności ze znalezieniem zatrudnienia w:

  • przedsiębiorstwach działających na rynku międzynarodowym lub prowadzących wymianę handlową z zagranicą,
  • jednostkach administracji publicznej zorientowanych na współpracę międzynarodową.
  • biurach podróży, hotelach i jednostkach gastronomicznych,
  • firmach produkcyjnych, handlowych i usługowych współpracujących z partnerami zagranicznymi,
  • instytucjach Unii Europejskiej,
  • dziale marketingu, logistyki, obsługi klienta w firmach o charakterze międzynarodowym, a także zróżnicowanych kulturowo,
  • agencjach reklamowych i public relations,
  • przedsiębiorstwach logistycznych.

Jeżeli jednak nie będziesz zainteresowany pracą w sektorze biznesowym, alternatywą będzie podjęcie zatrudnienia w instytucjach kulturowych czy biurach tłumaczeń. Umiejętności nabyte w trakcie studiów sprawią, że staniesz się pożądanym absolwentem dla przyszłych pracodawców i będziesz mógł dopasować swoją ścieżkę zawodową do swoich oczekiwań i potrzeb.

Nie zastanawiaj się dłużej i aplikuj na studia na kierunku angielski język biznesu!

Nie czekaj. Aplikuj na kierunek 👍

Rekrutacja krok po kroku